„Mes matėme užtekant jo žvaigždę ir atvykome jo pagarbinti“ – taip Mato Evangelijoje į apstulbusį Erodą prabyla Trys Išminčiai atvykę į Jeruzalę iš Rytų. Išsiaiškinę, kur yra gimęs Mesijas, žvaigždės vedini, Išminčiai keliauja Betliejaus link. Suradę motiną su kūdikiu ant rankų, priklaupę jį pagarbino ir atidarė savo dovanų dėžutes. Tačiau suvokę Erodo klastą su džiaugsminga žinia pas jį nesugrįžo. Bet per Išminčių apsilankymą Dievo sūnus, tapęs žmogumi, apsireiškia visam pasauliui, pasiekia net tolimas Rytų šalis, iš kurių atkeliavo Trys Išminčiai. Todėl šis įvykis krikščionybėje yra vadinamas Viešpaties Apsireiškimo arba liaudyje – Trijų Karalių – švente.
Sausio ketvirtosios sekmadienį Trys Karaliai užsuko ir į Sasnavos parapiją. Lydimi piemenėlių ir avelių, nešini auksu, mira ir smilkalais, jie nusilenkė Kūdikėliui Jėzui. Auksas skirtas Jėzui kaip karaliui, mira – kaip mirtingam žmogui, o smilkalai – jo dieviškumo pripažinimo ženklas. Kasparas, Melchioras (Merkelis) ir Baltazaras pasveikino ir sasnaviškius. Beje, Šventasis Raštas nemini trijų išminčių vardų. Tradicija juos vadinti tokiais vardais atsirado vėliau. Tai gali būti susiję su posakiu „Christus Mansionem Benedicat“ („Kristus telaimina šią buveinę“), užrašomu trimis raidėmis: CMB. Kilus tradicijai krikščionių namus pažymėti trijų išminčių vardų pirmosiomis raidėmis, šie du dalykai buvo susieti: „Telaimina Kristus šiuo ženklu pažymėtus namus“. Todėl Trijų Karalių dienos simbolis ir atributas yra šventinta kreida, kuria virš namų durų užrašomos trys raidės: +K+M+B. Kryželis prieš kiekvieną vardo raidę – tai ne sumos, o Išminčių šventumo ir sakralumo ženklas. Kai kryželis rašomas virš raidžių, iš jų susidaro tarsi karaliaus karūna.
Parapijos klebonas Arvydas Liepa padėkojo visiems už šios dienos staigmeną. Tokius gražius Trijų Karalių ir jų palydos rūbus sukūrė Sasnavos pasakos teatro „Jaunuolynas“ režisierė ir kostiumų autorė Birutė Labutytė. Iš Sasnavos Trys Karaliai keliaus į Marijampolę, kur antradienį (per tikrąją Trijų Karalių šventę) atsisveikins su saugiausia Lietuvoje Kalėdų eglute.
Tarsi suvokusi šį iškilmingumą apniukusiame ryto danguje suspindo saulė, nusišypsodama gimusiam Jėzui.
O ką mes, tikintieji, galime padovanoti savo Viešpačiui?.. Gal galime ant savo namų durų palikti regimą tikėjimo ženklą, nes tikėjimas neturėtų būti giliai slepiamas nuo kitų, „ jis savyje turi jėgą sklisti ir prašosi būti liudijamas“.
+K+M+B