ŽOLINĖS ŠVENTĖ SASNAVOS PARAPIJOJE

   Rugpjūčio 15 –oji – Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo šventė krikščioniškam pasauliui žinoma jau nuo V amžiaus. Ją švenčia tiek Vakarų, tiek Rytų bažnyčios, nors tikėjimo dogma ji paskelbta tik 1950 metais.

    Pasakojama, kad  po Jėzaus motinos Marijos mirties apaštalai budėjo prie jos kapo. Petras išvydo, kaip Marija prisikėlė iš numirusiųjų ir Viešpats ją paėmė į dangų. Atidarę jos karstą, jame neberado jos kūno – buvo tik daugybė gražių žiedų… „Ir pasirodė danguje didingas ženklas: moteris apsisiautusi saule, po jos kojų mėnulis. O ant galvos dvylikos žvaigždžių vainikas.“(Apr 12,1)   Tokia ji, švytinti ir rami, plastiška ir harmoninga, berianti į žemę rožių žiedlapius pasitinka ir visus atėjusius į Sasnavos bažnyčią Henrikos Bartkutės  paveiksle „Marijos dangun Ėmimas“.

    Žolinės atlaidų mišias Sasnavoje šiemet aukojo ir procesijai vadovavo Kan. Prof. Kęstutis Žemaitis. Procesijoje mirguliavo pašventinti žolynai ir gėlės, kurie parnešti į namus saugos juos nuo perkūnijos ir gaisrų, o susirgus išvirta Žolinių arbata stiprins kūną.

       Džiugu, kad mišiose gausiai dalyvavo mūsų parapijiečiai, kad susikaupimą maldoje vis dažniau  Sasnavoje renkasi ir marijampoliečiai.

    Žolinės atlaidai Lietuvoje – gražiausia vasaros ir rudens sandūros šventė. Jau būriuojasi gandrai, ruošdamiesi kelionei, vis dažniau žemę apkloja rūkai. Tačiau kas gilią naktį rugpjūčio vidury pažvelgs į žvaigždėtą dangų, pamatys nuostabų reginį – link žemės krintantį perseidų meteorų lietų, kuris tarsi primena „dvylikos žvaigždžių vainiką.“ Kas tai? Sutapimas? O gal kvietimas dažniau į dangų pakelti ne tik akis, bet ir sielą…

 

 

DSC02347  DSC02353  DSC02352  DSC02354


Grįžti atgal »
Visos teisės saugomos: Sasnavosparapija.lt
SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
RSS, RSS FEED,