TĖVYNĘ TURIM VIENĄ

       „Tėvynę turim vieną“ – tokiais žodžiais susirinkusius šventų Mišių už Lietuvą Sasnavos bažnyčioje pasveikino parapijos klebonas Arvydas Liepa. Toliau šią svarbią mintį plėtojo mišių homilijoje aiškindamas Šv. Raštą, kalbėdamas apie tiesą ir melą, apie pareigą ir pasiaukojimą ir aukos prasmę. Pagerbiant žuvusius už laisvę dvylika bažnyčioje pašventintų žvakių sužibo senosiose Sasnavos kapinėse ant Lietuvos kariuomenės savanorių Juozo Žebrausko, Vlado Kazlausko (buvusio Sasnavos bažnyčios vargonininko), Liudviko Vagonio, Povilo Jankevičiaus, Vyties kryžiaus  kavalieriaus Kazimiero Ramanausko kapų. Žvakė taip pat uždegta ir ant kraštiečio, istoriko, politiko,rašytojo, keliautojo, Kovo 11-tosios Akto signataro Gedimino Ilgūno motinos kapo, kur amžinojo poilsio prigulė ir dalelė Gedimino palaikų. Šią brangią šventę primins ir kitose seniūnijos vietose padėtos atminimo žvakės ir gėlės: Molupio kaime – prie kryžiaus palaidotiems partizanams, Aukštosios kaime – prie atminimo ženklo žuvusiems partizanams, prie paminklo žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę Raišupio kaime ir Nendrinių kaime, prie paminklo partizanui Juozui Ališauskui- Klaidui (1922-1949). Pagerbti  žvakelėmis ir 1863 metų dalyviai Čystos Būdos kaime bei Lietuvos karo aviacijos vado Antano Gustaičio atminimas Obelinės kaime. Iš viso Sasnavos valsčiaus į 1919-1920 metų Nepriklausomybės kovas išėjo per 100 savanorių, 15 iš jų suteiktas Vyties kryžiaus kavalieriaus vardas. Tad atnašų liturgijoje žvakės , duona ir gėlės įprasmino jų pasiaukojimą ir meilę Tėvynei.

 

       Prasmingi ir giliai į širdį įsirėžiantys žodžiai apie tėvynę skambėjo ir Sasnavos bendruomenės namuose, kur po šv. Mišių sasnaviškiai ir svečiai klausėsi Marijampolės kultūros centro apeiginio dainavimo ansamblio „Dijūta“ ir  „Sasnavos“  muzikinės grupės  atliekamų dainų. Subtilus meninės programos „Tėvynę turim vieną“, parengtos pagal Loretos Dambrauskienės scenarijų, vedėjos mokytojos Ingos Lastauskienės kalbėjimasis su Tėvyne, kalbėjimas apie Tėvynę sušildė visų sielas. Sveikindama su švente seniūnė Nijolė Smilgienė pagerbė  aktyvius Sasnavos seniūnijos gyventojus,  tradiciškai įteikė Lietuvos vėliavas sasnaviškiui Kaziui Dereškevičiui, Sasnavos girininkui, Klevinės seniūnaitijos seniūnaičiui Virgaudui Sakalauskui, Rūtai, Rolandui, Ryčiui ir Liepai Venskevičiams už tautiškumo ir patriotizmo idėjas šeimoje. Tylos minute buvo pagerbta kaip tik šią Vasario 16-tąją mirusi 102 metų sasnaviškė Marijona  Lekeckienė.

 

     Kažkas yra pasakęs nuostabius žodžius apie Tėvynę: „reikia įmerkti kojas į jos upes, apkabinti jos medžius, dainuoti su jos paukščiais, lakstyti su jos vėjais, pasiklysti jos pievose, įkvėpti jos pilna krūtine ir pasakyti jai, jog MYLI“… Juk Tėvynę turim vieną.

 

                                                                                                                                                                                                                                                 tekstą parengė:

                                                                                                                                                                                                                                                 Roma Karčiauskienė

 

 


Grįžti atgal »
Visos teisės saugomos: Sasnavosparapija.lt
SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
RSS, RSS FEED,