Kelionė link Saulės miesto. Piligriminė-pažintinė ekskursija

Sasnavos parapijos žmonės išsiruošė į kelionę link Saulės miesto. Kelionės praplečia akiratį, praskaidrina sielą, pakylėja virš pilkos kasdienybės.

Mus Kryžių kalne pasitiko apie 200 tūkst. kryžių, koplytstulpių, šventųjų statulėlių bei rožiniais apkabintų paveikslų. Net užgniaužia kvapą nuo didingo vaizdo. Kryžių kalne žmonės palieka kryželius, rožinius, prašydami Dievo sveikatos, paguodos. Ir Dievas tarsi palaimina visus, apsilankiusius čia. Tarsi leidžia palikti Kryžių kalne dalelę savo skausmo ir kančios.

Kryžių kalnas liudija pagarbą ir ištikimybę kryžiaus aukai, per kurią Kristus išgelbėjo žmoniją.

Aplankėme Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus Katedrą. Mus šiltai sutiko Pastoraciniam centre. Bendra malda sujungė žmones. Mus pavaišino kava, arbata. Gera jausti aplink šilumą, gerumą.

Pasukome link Kurtuvėnų. Iš tolo švyti balti, 50 metrų į aukštį iškilę Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios bokštai. Kurtuvėnų bažnyčia atvėrė istorinius požemių lobius. Bažnyčios rūsiuose atidaryta 12 kriptų, kuriose palaidoti turtingi žmonės. Dalis apdarų ir papuošalų išlikę.

Kurtuvėnų miestelį viename savo kūrinių mini ir rašytojas Jonas Biliūnas. Čia jis aplankė švietėją Povilą Višinskį. Čia taip pat lankydavosi Šatrijos Ragana, Žemaitė.

Įspūdingi Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia ir vienuolynas. Įstrigo atmintin čia perskaityti žodžiai: „Dievas nežadėjo dienų be skausmo, juoko be liūdesio, saulės be lietaus, tačiau Jis tikrai žadėjo stiprybę visai dienai, paguodą ašaroms, šviesą kelyje…''

Tytuvėnai ilgą laiką garsėjo kaip kurortinis miestelis. Jį supa trys ežerai – Bridvaišio, Giliaus ir Epušio. Čia vyksta muzikos festivaliai, o rugsėjo mėnesį, per Šilines, vyksta piligriminės eitynės keliu Tytuvėnai -Šiluva.

Tytuvėnuose įrengtas kryžiaus kelias. Arkadose nutapytos ir nulipdytos 39 Kristaus kelio stotys. Kiekvienoje stotyje įmūryta po žiupsnelį iš Jeruzalės parvežtų žemių.

Aptverto Šventoriaus centre stovi Kristaus laiptų koplyčia, kurioje įrengta Šventųjų laiptų, Poncijaus Piloto rūmų laiptų,  šv.Elenos atvežtų iš Jeruzalės į Romą, kopija.

Maldininkai, apmąstydami Kristaus kančią, keliais kopia aukštyn.

Kopėme keliais ir mes, apmąstydami ir Kristaus kančią, ir savo sielos nerimą, ir skausmą. Palengvėjo, nes pasidalinome ir džiaugsmu, ir liūdesiu, ir kančia…

Prabanga dvelkia Tytuvėnų bažnyčia, bet man daug mielesnė Sasnavos bažnyčia, spinduliuojanti jaukumą, šilumą, ramybę.

Kelionės akimirkos