Piligriminė kelionė į Žemaitiją

       Ankstyvą rugpjūčio 12-os dienos rytą parapijos jaunimas kartu su keletu kitų parapijiečių išsiruošėme į piligriminę – pažintinę kelionę Žemaitijon. Pirmoji kelionės stotelė buvo Kretinga. Čia aplankėme du vienuolynus. Pirmasis jų buvo visiškai uždaras, vadinamas „klauzūrinis“ moterų vienuolynas. Mūsų grupę sutikusi vienuolė pasakojo apie vienuolyno gyvenimą. Šešios seserys gyvena sekdamos šv. Klaros pavyzdžiu. Jos visiškai atsidavusios maldai ir darbui, todėl seserys atsiribojusios nuo pasaulietiško gyvenimo. Netgi mūsų grupė nuo kalbėjusios sesers buvo atskirta simboline grota. Šių moterų pašaukimas yra melstis užtarimo malda už visą pasaulį, todėl visa kita turi būti nuošalyje.

     Kita vieta, kurią aplankėme, buvo brolių pranciškonų vienuolynas. Mus šiltai sutiko labai linksmas vienuolis. Brolis pasakojo ne tik apie bendruomenės gyvenimą, vienuolyno pastato istoriją, tačiau ir apie bendruomenės įkūrėjo šv. Pranciškaus gyvenimo istoriją. Iš tiesų, tai buvo nuostabus asmuo, raginęs žmones atpažinti blogį savo gyvenime. Pasak šv. Pranciškaus, šėtono esminė savybė yra kaltinti, gundyti žmogų statyti save į teisėjo vietą. Tuo tarpu teisėjo vaidmuo žmogui yra pražūtingas, griaunantis bendrystę su artimaisiais. Tačiau pavojinga kaltinti ne tik kitus, bet ir patį save. Taip šėtonas atima iš mūsų galimybę gyventi šia akimirka, verčia be paliovos graužtis dėl praeities klaidų ir kartu įžeisti Jėzų nepasitikint Jo gailestingumu. Vienuolis toliau kalbėjo apie Jėzaus Kristaus pergalę. Kur yra Jėzaus pergalė? Tikriausiai kiekvienas tyliai pagalvojome, jog Prisikėlime ir tik Prisikėlime. Nustebome, kai išgirdome, kad Jėzaus pergalė prasideda jau nuo nukryžiavimo. Kodėl? Vienuolis paaiškino: juk Kristaus prigimtis yra ne tik dieviška, tačiau kartu ir žmogiška. Vadinasi šėtonas Jėzų nuolat gundė kaltinti žmones, bjaurėtis nuodėmingaisiais, pasmerkti, atsisakyti kentėti už juos (už MUS). Ir štai Meilės pergalė. Dievo pergalė prieš kaltintoją. Jėzus pasiaukojo, nepaisant mūsų nuodėmingumo. Tai išteisinimas kiekvienam. Tad, kas gi mus pasmerks?

     Ir tai tik kelios vienuolio mintys, stiprinusios sasnaviškių širdis. Nepaprastai džiaugėmės ta trumpa valandėle pranciškonų vienuolyne.

      Išvykus iš Kretingos prasidėjo pramoginė kelionės dalis. Vykome į japonišką sodą, o galiausiai – prie jūros. Džiaugėmės didžiulėmis ir šiltomis jūros bangomis. O keliems vaikams jūra buvo dar nematytas reginys.

     Galiausiai atėjo laikas keliauti namo. Nors kelias net keturių valandų, norėjosi prašyti vairuotojo, kad važiuotų mažesniu greičiu. Iš tikrųjų, gera buvo kartu dainuoti (vyko linksmas sveikinimų koncertas), juokauti teikiant apdovanojimus, dalintis vaišėmis … Žodžiu, autobuse nebuvo laiko miegui ar, juolab, vietos niūriai nuotaikai. O ką jau kalbėti apie visą įspūdingą ir prasmingą kelionę… Todėl dar kartą norime padėkoti visiems parapijiečiams, aukojusiems pinigų ekskursijai sausainių akcijos metu. Galime patikinti, jog kelionėje meldėmės ir už jus visus.

Tegul auga ir stiprėja Kristaus bendruomenė !

keletas kelionės akimirkų…


Grįžti atgal »
Visos teisės saugomos: Sasnavosparapija.lt
SEO, Svetainių kūrimas www.internetsolutions.lt
RSS, RSS FEED,