LIETUVOS JAUNIMO DIENOS „KUR JŪSŲ LOBIS, TEN IR JŪSŲ ŠIRDIS“ ALYTUJE

Birželio 27-28 dienomis Alytaus miestas sulaukė gausaus būrio katalikiško jaunimo iš visos Lietuvos. Būtent šiame Vilkaviškio vyskupijos mieste vyko septintosios Lietuvos jaunimo dienos, į kurias sugužėjo daugiau kaip 6000 dalyvių iš įvairiausių mūsų šalies regionų, taip pat dvasiškių ir svečių iš užsienio.

Dešimties jaunuolių grupė iš Sasnavos parapijos, lydimi vadovės J. Karpavičienės, taip pat vyko į septintąsias Lietuvos jaunimo dienas „ieškoti savo dvasinių lobių“. Daugumai jaunuolių tai buvo nauja patirtis ir puiki galimybė atverti širdis bendrystei su kitais žmonėmis , dalintis džiaugsmais, patirtimi ir drauge žengti tikėjimo keliu.

Birželio 27 diena buvo intensyvi ir darbinga. Ji prasidėjo atidarymo renginiu, kuriame dalyviai matė ne tik įspūdingą meninę programą, bet ir girdėjo paskatinančius ganytojų žodžius, raginančius surasti savo širdies lobius. Vėliau jaunuoliai pasiskirstė po Alytaus miesto erdves ir vyko į teminius užsiėmimus, kuriuose savo liudijimais dalijosi įvairių profesijų žmonės. Sasnavos parapijos mergaitės miesto teatre susitiko su aktoriais Dalia Michelkevičiūte ir Giedriumi Savicku. Berniukai pasirinko susitikimą su kariuomenės ir policijos atstovais. Grįžę iš teminių užsiėmimų visi jaunimo dienų dalyviai kalbėjo Gailestingumo vainikėlį ir rengėsi susitaikinimo sakramentui.

Birželio 28 – osios, sekmadienio rytą, jaunuoliai pradėjo bendrais pusryčiais ir malda. Vėliau visi jungėsi į iškilmingą eiseną Alytaus miesto gatvėmis. Eisenos priekyje buvo nešamas jaunimo dienų kryžius, o susirinkusi minia tikinčiųjų jį lydėjo į Rotušės aikštę. Šioje aikštėje buvo aukojamos Šv. Mišios, o po jų jaunimo dienos uždaromos baigiamuoju koncertu, kurį jaunuoliams dovanojo iš JAV atvykęs svečias, brolis pranciškonas – Stenas Fortuna.

Mūsų parapijos jaunuoliai labai džiaugėsi galimybe dalyvauti Lietuvos jaunimo dienose ir išreiškė viltį, kad ateityje taip pat norėtų prisijungti prie gausaus katalikiško jaunimo būrio. Tad dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šios mūsų išvykos. Ačiū jums!

jaunimas