Kasmetinė parapijos bendruomenės kelionė

Sasnavos parapijos bendruomenė išsiruošė į kasmetinę kelionę.

Aplankėme Aušros Vartų Marijos ir šv. Teresėlės vienuoles,įsikūrusias Krikštėnų kaime,  Ukmergės rajone. Dėl Jėzaus ir dėl meilės Jam jos gyvena kartu. Seseriška meilė apjungia jų gyvenimą. Svarbiausią vietą užima malda. Vienuolės davė klusnumo, skaistumo, neturto ir nuolankumo įžadus. Jų charizma: "Bažnyčios širdyje aš būsiu meilė" [šv.Teresėlė].

Prausėmės ir gėrėme Kavarsko šaltinyje.Nuo seno tikima suakmenėjusių klinčių šaltinio vandens gydomąja galia, manoma, kad jis suteikia energijos, stiprybės, gydo žaizdas. Į šaltinį vanduo suteka septyniais upeliais, šaltinio vandeniui sutekėti įrengtas akmeninis šulinėlis. Prie šaltinio yra šv.Jonui skirtas koplytstulpis. Čia vyksta šv.Jono atlaidai, poezijos šventės.

Ryškiausias Anykščių panoramos akcentas – Šv.Mato bažnyčia. Jos bokštas siekia 79 metrus. Bažnyčioje gausu meno kūrinių, stebina 33 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė. 186 laiptelius užkopėme, kad galėtume pasigrožėti Anykščių apylinkių panorama.

Gėrėjomės 2010 m.duris atvėrusiu pirmuoju ir vieninteliu Lietuvoje Angelų muziejumi. Angelų kolekciją padovanojo kultūrininkė Beatričė Kleizaitė-Vasaris. Kolekcijoje tapybos, grafikos, lietuvių tautodailininkų darbai.

Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje, netoli Šventosios, stūkso Puntuko akmuo. Tai antras pagal didumą akmuo Lietuvoje, sveriantis apie 265 tonas. Puntuko akmenyje iškalti lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai bei jų testamento žodžiai lietuvių tautai.

Vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje – medžių lajų takas Anykščiuose. Jis prasideda netoli Puntuko akmens ir nuo žemės pakyla iki 21 metro, ilgis 300 metrų.

Medžių lajų takas atveda iki 35 metrų aukščio apžvalgos bokšto. Iš ten grožėjomės Anykščių šileliu.

Kelionės žmones suartina, praturtina dvasinį pasaulį, praplečia akiratį, pakylėja virš kasdienybės.

Kelionės akimirkos