ŽOLINĖS ATLAIDAI SASNAVOJE

„Ir pasirodė danguje didingas ženklas: moteris, apsisiautusi saule,

po jos kojų mėnulis, o ant galvos dvylikos žvaigždžių vainikas“ (Apr 12,1).

Rugpjūčio 15 d. Sasnavos parapijoje šventėme Žolinę – Švenčiausios Mergelės Marijos dangun ėmimo dieną. Šventė prasidėjo iškilmingais atlaidais, po kurių buvo surengtas muzikinės grupės „Sasnava“ 10-mečio jubiliejinis koncertas.

Žolinės atlaidai vyko Sasnavos Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje. Gausiai susirinkusius parapijiečius ir svečius su švente pasveikino klebonas Arvydas Liepa.  Kartu pasidžiaugėme į atlaidų iškilmes atvykusiais svečiais – Marijampolės dekanu prelatu Juozapu Pečiukoniu, Vilkaviškio dekanu prelatu Vytautu Gustaičiu, Vilkaviškio vyskupijos Kanauninkų Kapitulos pirmininku Valiumi Zubavičiumi, Marijampolės savivaldybės administracijos atstovais –  mere Irena Lunskiene, direktoriumi Sigitu Valančiumi ir kitais garbiais svečiais. Į susirinkusiuosius sveikinimo žodžiu kreipėsi ilgamečiai Parapijos draugai ir rėmėjai, svečiai iš Lenkijos Lešno miesto, Jeruzalės Kristaus kapo ordino riteris ir dama – Janusz ir Teresa Kampinski.

Šventei iškilmingumo suteikė naujai įsigytais bei atlaidų metu pašventintais vargonais viešnios vargonininkės, II – ojo laipsnio  Santakos garbės ženklo laureatės, Dalios Jatautaitės atliekami sakraliniai kūriniai. Atlaiduose giedojo Sasnavos bažnytinis choras. Susirinkusiuosius savo giesmėmis taip pat džiugino operos solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas.

Šv. Mišias už Sasnavos parapiją, visus jos geradarius, gyvus ir mirusius, ir už visus atlaiduose dalyvaujančiuosius aukojo Vilkaviskio dekanas Prelatas Vytautas Gustaitis, pamokslą sake Vilkaviškio vyskupijos Kanauninku Kapitulos Pirmininkas kanauninkas Valius Zubavičius.  Visi mišių dalyviai buvo pakviesti prisiminti ir pasimelsti už ilgametį Marijampolės savivaldybės merą Vidmantą Brazį, kuris pernai Žolinės atlaidus dar šventė kartu… Jau Amžinybėn iškeliavusio V. Brazio pastangomis buvo remiama Sasnavos bažnyčia, tame tarpe ir suteikta jo svari asmeninė auka, skirta naujų vargonų įsigijimui.

Po Šv. Mišių susirinkusieji grožėjosi naujaisiais vargonais atliekamu sakralinės muzikos koncertu, kurį mums dovanojo vargoninkė Dalia Jatautaitė.

Klebonas savo ir parapijiečių vardu padėkojo pagrindiniams naujų vargonų rėmėjams Gintarui Vilučiui bei Kristinai ir Vidmantui Kučinskams, o taip pat ir visiems, prisidėjusiems savo aukomis.  Ačiū tarėme šventės rėmėjams – geradariams:  UAB „Kaisa ir Co“ direktoriui Ryčiui Sidarui, UAB „Art Glacio“ vadovams Arūnui ir Renatai Simučiams, Kristinai ir Vidmantui Kučinskams, kavinės „Nuošalė“ direktorei Romualdai Grigorienei.

Žolinės atlaidams pasibaigus, prie bažnyčios vyko Sasnavos muzikinės grupės „Sasnava“ 10-mečio jubiliejinis koncertas, kuris buvo surengtas bendromis „Sasnavos“ grupės (vad. Marija Grybienė) narių, Sasnavos seniūnijos (Nijolė Smilgienė),  Sasnavos bendruomenės (pirmininkė Daiva Truncienė), Sasnavos laisvalaikio centro (vadovė Loreta Dambrauskienė) pastangomis.

„Sasnavos“ grupė atliko per dešimtį jos gyvavimo metų skambėjusius kūrinius.  Koncerte taip pat dalyvavo estrados dainininkė Irena Ulvydaitė, Kauno raj. Ežerėlio tautinių šokių kolektyvas „Vijolė“, Marijampolės vokalinis ansamblis „Savito“.

Tokiu būdu pamažu atsisveikinome su žolynais ir gėlėmis, iš lėto brisdami į rudens glėbį…

Fotoreportažas apie atlaidus

Fotoreportažas "Sasnavos" grupės jubiliejus