SUTVIRTINIMO SAKRAMENTO ŠVENTĖ

Saulėtą gegužės 27-tosios šeštadienį Vilkaviškio vyskupijos vyskupas Rimantas Norvila suteikė sutvirtinimo sakramentą 22 Sasnavos parapijos jaunuoliams. Sveikindamas sutvirtinamuosius ir gausiai susirinkusius su Šeštinėmis ir artėjančiomis Sekminėmis, vyskupas akcentavo, kaip svarbu mintimis ir širdimi aprėpti šv. Trejybės slėpinį ir priimti Jos dovanas. Komentuodamas dienos skaitinį apie Apolą, iškalbingą vyrą su užsidegimu ir rūpestingumu skleidusį tikėjimą žmonėse, vyskupas pastebėjo, kad ir dabar mes turime tą pačią dinamiką. Kad yra tie žmonės, kurie rūpestingai ir su užsidegimu, kaip Apolas, kalba apie tikėjimą, kalba taip, kad jis rastų atgarsį žmonių širdyse ir protuose. Šiais žodžiais vyskupas padėkojo mokytojai Audronei, ruošusiai jaunuolius sutvirtinimo sakramentui. Kreipdamasis į sutvirtinamuosius vyskupas sakė, kad tikėjimo kelionėje ne taip lengva likti vienybėje su Viešpačiu. Ir palygino tai su mokykla, su dalykais, kurių mokomasi mokykloje. Tikėjimo kelionėje tų pastangų reikia mažiau, bet labai svarbu, pabrėžė vyskupas, kad jos būtų nuolatinės. „Didžiausias žavumas yra tas, kad šv. Dvasios dovanos, duotos jums, skleistųsi ir augtų kartu su jumis, kad pasitikėtumėt Viešpačiu. Kad jūs sakytumėt: „Aš tikrai noriu, kad Viešpaties malonės padėtų man“ ir kad jūs suprastumėt, jog be paties žmogaus pastangų tai neįvyksta“.

Atnaujinę krikšto pažadus, atsižadėję piktosios dvasios, sutvirtinamieji buvo patepti šventuoju aliejumi – krizma.

Kaip gilaus tikėjimo suvokimą jaunuoliai prie Viešpaties altoriaus atnešė duonos kepalėlį ir 22 mažus duoniukus, taip suvokdami save kaip esančius visos Bažnyčios dalimi. Prašydami galimybės pažinti pasaulio grožį, suvokimo saugoti gamtą, o kiekviename žiede matyti mažus pasaulio dalykus, prie altoriaus padėjo gėlių puokštę. Kaip tikėjimo brandumo simbolį atnešė vaisių pintinę, kaip Viešpaties – pasaulio šviesos –  simbolį, nešė žvakę, suvokdami, kad ir jie turi šviesti vienas kitam. Septyni nuostabūs balandžiai simbolizavo septynias šv. Dvasios dovanas, kuriomis žavimės ir kuriomis reikia sekti. O priėmus šv. Komuniją, Dievo artuma ir malda susipynė smuiko sielos melodijoj, kurią atliko Gabija Karalevičiūtė.

„Tu gyvybė ir šviesa. Aleliuja. Aleliuja“ – tokią giesmę padovanojo sutvirtinamieji Vyskupui, svečiams – vyskupo generalvikarui mons. teol. lic. Gintautui Kuliešiui, kancleriui kun. soc. m. lic. Linui Baltrušaičiui, kun. Edvardui Baniuliui –  , tiems, kuriuos jie pasirinko savo maldos palydėtojais ruošimosi sakramentui pradžioje, ir visiems čia esantiems. Ir ,be abejo, dėkingumu giesmė suskambo ir tiems, kurie nuoširdžiai šią šventę rengė, kurie iki smulkmenų apgalvojo kiekvieną detalę, kiekviename žodyje ar veiksme ieškojo prasmės ir dermės.

Parapijos informacija