Šilinių atlaidai Šiluvoje

Kasmet rugsėjo pradžioje Šiluvoje vyksta aštuonias dienas trunkantys Šilinių atlaidai. Plūsta žmonės iš Lietuvos bei užsienio šalių. Į Šilinių atlaidus vyko  ir Sasnavos, Marijampolės, Plutiškių parapijiečiai. Saulėtą šeštadienio rytą maloniai mus sutiko Šiluva – dvasinės traukos ir piligrimystės centras.

Minios žmonių plaukė į Apsireiškimo koplyčią. Į koplyčios pamatus įmontuotas akmuo, ant kurio, manoma, apsireiškė Švč. Mergelė Marija.

Piemenėliai, ganydami bandą bažnytinėse žemėse, ant didelio akmens pamatė mergelę, laikančią ant rankų vaikelį. Piemenėliai nubėgo pakviesti Šiluvos kalvinų katechetą. Šis pasikvietė mokytoją Saliamoną. Kai  mergelės paklausė, ko ji verkianti, ši atsakiusi, kad šioje vietoje buvo garbinamas jos Sūnus, o dabar čia ariama ir sėjama. Pasklido garsas apie Marijos pasirodymą.

Švč. Mergelės Marijos apsireiškimas Šiluvoje laikomas vienu pirmųjų Marijos pasirodymu Europoje.

Šiluvos Dievo Motina nuo seno tituluojama Ligonių Sveikata. Meldėmės Švč. Mergelei Marijai, laikėme uždėję ant akmens, prašėme sveikatos artimiems ir brangiems žmonėms, prašėme sveikatos sau.

Jei nebuvai Šiluvos miestelyje, apsuptame šilų, jei nebuvai Šilinių atlaiduose, nuvažiuok. Tave pasitiks Šiluvos bazilika, sujungta su Apsireiškimo koplyčia. Atvykstančių maldai tarnauja sakrali aikštė, meniški Rožinio koplytstulpiai. Į Apsireiškimo koplyčią atveda per šilą įrengtas 2 km piligrimų takas.

Ir šiandien išlieka svarbiausia Marijos apsireiškimo žinia-kvietimas savo krikščioniškąjį gyvenimą visiškai atgręžti į Jėzų Kristų.

DSC02854  DSC02859  DSC02863