SEKMINĖS SASNAVOJE

2013 05 19

„Atsikėliau daug anksčiau negu visada ir nuėjau į koplyčią. Prieš priimdama šv. Komuniją, tyliai atnaujinau savo vienuolinius įžadus. Po šv. Komunijos mane apėmė neapsakoma Dievo meilė. Mano siela bendravo su Šventąja Dvasia, kuri yra toks pats Viešpats, kaip ir Tėvas, ir Sūnus. Jos dvelkimas pripildo mano sielą tokio džiaugsmo, jog veltui stengčiausi išsakyti bent dalelę to, ką išgyveno mano širdis“ – rašė savo Dienoraštyje sesuo Faustina Sekminių vakarą.

Ar ne panašų jausmą šiandien švęsdami Šventosios Dvasios Atsiuntimą  išgyveno daugybė tikinčiųjų visame pasaulyje, nesvarbu, ar didžiulėje šv. Petro aikštėje Vatikane, ar mažo miestelio parapijoje?

Saulėtu, jaukiu rytu Sekmines pasitiko ir Sasnava. Šv. Mišios prasidėjo procesija aplink bažnyčią. Iš dangaus lyg Šventosios Dvasios liepsnelės krito lengvo vėjelio plaikstomi obelų žiedlapiai, sodrų kvapą skleidė mergaičių barstomi alyvų žiedai. Vaiskių žalių berželių šakomis puoštoje bažnyčioje tikintieji meldėsi, linkėjo vieni kitiems ramybės, išklausė klebono kun. Arvydo Liepos sekmadienio homiliją. Aiškindamas Šventąjį Raštą, kun. Arvydas retoriniais klausimais beldėsi į kiekvieno tikinčiojo širdį, kad „sudarytume vieną kūną“, nes „visi pagirdyti ta pačia Dvasia“. Tikėjimas galimas tik drauge su gyvenimu ir dėl kitų. Tad kokie mes esame parapijos bendruomenės nariai?

Nuo Sekminių dienos Šventoji Dvasia apsigyvena kiekviename tikinčiajame. Tegul jos dvelkimas pripildo mūsų sielas džiaugsmo, meilės ir bendrystės.

DSC02051  DSC02053   DSC02056   DSC02061