Rugsėjo 11-tąją Sasnavoje švęsti Švč. M. Marijos Vardo atlaidai ir minėtas Sasnavos mokyklos 130 metų jubiliejus

marijos-statula

Tituliniai Švč. Mergelės Marijos Vardo atlaidai Sasnavoje visada gausūs tikinčiųjų. Jau tradicija tapo tokį savaitgalį sugrįžti į tėviškę aplankyti tėvų ir senelių ir kartu su jais švęsti garsiuosius Marijos Vardo atlaidus Sasnavoje.

Gražus ir vasariškai saulėtas rugsėjo 11-tosios sekmadienis šiemet į atlaidus sukvietė ir po visą Lietuvą pasklidusius Sasnavos mokyklos mokinius, švenčiančius mokyklos 130-ties metų jubiliejų.

Šventas Mišias aukojo buvęs Sasnavos mokyklos mokinys, iš mūsų parapijos kilęs kunigas, literatūros tyrinėtojas, publicistas, vertėjas Kazimieras Ambrasas-Sasnava.

Atlaiduose taip pat svečiavosi kunigai Edvardas Baniulis ir marijonas Stasys Puidokas. Kunigas K. Ambrasas pašventino mokyklos vėliavą, kuriai logotipą sukūrė buvusi Sasnavos vidurinės mokyklos abiturientė Lina Petraškaitė- Marcinonė. Atlaidų homilijoje kunigas Kazimieras Ambrasas kalbėjo, koks svarbus žmogui yra jo vardas. Įspūdingai kalbėdamas apie Marijos vardo kilmę, apgailestavo, kad ne visos Marijos vardo reikšmės paminėtos lietuviškose giesmėse, litanijoje. Daugelis žmogaus charakterio, asmenybės savybių yra tarsi užkoduotos jo varde. Todėl turime branginti tą vardą, kurį mums suteikė tėvai, kurį mes, tikintieji, gavome per krikštą.

Kunigas Ambrasas taip pat prisiminė savo mokyklinius metus Sasnavos mokykloje: nebuvo jie tokie šviesūs ir gražūs. Klasėse nukabinėjami kryžiai, išniekinti partizanų kūnai Sasnavos valsčiaus kieme, į Sibirą tremiami mokytojai ir klasės draugai. Bet visada buvo didžiulis noras mokytis, didžiulis noras kuo daugiau sužinoti ir pažinti pasaulį. Tokio noro mokytis kunigas linkėjo ir dabartiniams mokiniams.

Vėliau, dalyvaudamas mokyklos šventėje, kunigas K.Ambrasas mokyklai padovanojo daug knygų su nuostabiais įrašais ir palinkėjimais. Nuoširdus ačiū gerbiamam kunigui už šią gražią ir prasmingą dovaną.

Tyromis švieselėmis  sužibo aukos liturgijoje pačių mažiausių mokinukų atneštos žvakelės, skirtos mokyklos 130-mečiui. Su lietuviškos duonos kepalu ir vaisių pintine prie altoriaus nusilenkė mokyklos mokytojai ir tėvai. O mišių pabaigoje  visa bažnyčia pabiro į procesiją, rudens jurginų ir astrų žiedų nubarstytu taku.

Šventinės akimirkos

Parapijos informacija